Modellik Eğitimi Başvuru Formu

Ders Programı

DURUŞ VE YÜRÜYÜŞ ŞEKİLLERİ

Güncelleniyor..

KULİS VE PROVA

Güncelleniyor..

PODYUMDA YÜRÜME VE KOREOGRAFİ

Güncelleniyor..

FOTOMODELLİK ÇALIŞMALARI VE ÖZELLİKLERİ

Güncelleniyor..

WORKSHOP

Güncelleniyor..

MARKA YÖNETİMİ

Güncelleniyor..

İLETİŞİM

Güncelleniyor..

Sıkça Sorulan Sorular

MODEL OLMA KRiTERLERi NELERDiR?

Boy uzunluğunun kadınlarda en az 1,75 cm, erkeklerde ise 1,85 cm olmalıdır. Fotomodellik için boy kriteri aranmaz. Kadınlarda aranan şartları ise şu şekilde sıralayabiliriz. Bacak boyu uzun, kalçaları dar, göğüsleri küçük ve omuzlarının geniş olmasıdır. Erkeklerde de omuzların geniş olması en önemli kriterdir. Bacak boyunun uzunluğunu, gövde ve karın yapısı, kalça darlığı istenen şartlar arasındadır.

MODELLİK EĞİTİMİ ALMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Modelliği mesleğiniz olarak görüyorsanız diğer her iş alanında olduğu gibi modellikte de uzmanlaşmanız gerekir. Eğitimini almadan modelliği öğrenmiş sayılmazsınız. Eğitimler size bu alanda uzmanlık kazandırır.

MODELLİK EĞİTİMİNE HERKES KATİLABİLİR Mİ?

Modellik eğitimi almak, beden dilini iyi kullanmak, diksiyonunu geliştirmek, modelliğin püf noktalarını öğrenmek isteyen herkes eğitimlerimize katılabilir.

MODELLİK EĞİTİMİ BANA NE KAZANDIRACAK?

İşinin uzmanı olmak isteyen herkes eğitim almalı. Modellik eğitimi de size alanınızda uzmanlık kazanma şansı verir. Kaliteli bir eğitim programı ile mesleğinizin inceliklerini öğrenir, kendinizi bu alanda geliştirirsiniz.

DİĞER AKADEMİLERDEN FARKINIZ NEDİR?

Öncelikle kaliteli eğitimi ekonomik fiyat politikasıyla sunuyor ve kursiyerlerimizin bütçesini zorlamıyoruz. Diğer eğitim merkezleri gibi tek bir dalda değil birçok eğitim kolunda kendimizi geliştirmiş olmanın ve ders vermenin rahatlığını yaşıyoruz. Sertifikalı eğitimlerimiz ve uzman eğitmenlerimiz ile Türkiye’deki en iyi kurslardan biri olma özelliği taşıyoruz.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN KATILIM VAR MI?

Eğitimlerimize elbette Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz. Kurumumuz konaklama ve yol ihtiyaçlarınızı karşılayarak eğitimlere rahatlıkla katılmanızı sağlıyor. Otel ve bilet dahil paketlerimizden de yararlanarak eğitim için İstanbul’da ve İzmir’de misafirimiz olabiliyorsunuz.

MODELLİK EĞİTİMİNE BAŞLAMADAN NELER YAPMALIYIZ?

Eğer amacınız başlangıç seviyesi modellik eğitimine katılmaksa, sadece gerekli evrakları getirerek kayıt yaptırmanız yeterlidir. Yaşamınıza profesyonel model olarak devam etmek istiyorsanız belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Öncelikle başlangıç seviyesini tamamlamış olmanız gereklidir. Daha sonra ise modellikte istenen özelliklere sahip olup olmadığınız önemlidir. Boy, kilo, beden, ölçüler ve yüz güzelliği kriterlerdendir.

EĞİTİME GELİRKEN NELER GETİRMELİYİM?

Eğitime gelirken yanınızda her hangi bir malzeme getirmenize gerek yoktur. Tüm malzeme ve materyaller akademimiz tarafından verilmektedir.

YARIŞMALARA KATILMADAN MODEL OLABİLİR MİYİM?

Türkiye’de ve dünyada düzenlenen güzellik yarışmalarına katılmak model olmak için şart değildir. Çünkü güzel olmakla model olmak arasında farklar vardır. İyi bir model farklı vücut tipine sahip olmalı ve kıyafetleri en ideal şekilde taşımalıdır. Burada amaç kıyafetleri, aksesuarları, ayakkabıları izleyen kişilere tanıtmaktır.

AJANSINIZA NASIL KAYIT OLABİLİRİM?

Ajansımıza kayıt olabilmeniz için ana sayfamızda bulunan başvuru formunu doldurmalısınız. Lütfen bu formda sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurunuz. Başvurunuz olumlu ya da olumsuz değerlendirildiği takdirde tarafınıza 14 iş günü içerisinde dönüş yapılır. Ajansımıza başvuru sadece www.uguryuksekdag.com.tr adresimizinden online olarak yapılmaktadır. Ajansa gelerek yapılan başvurular kabul edilmez.

PROJE GARANTİSİ VAR MI?

Profesyonel olarak bu sektöre hizmet veren hiçbir ajans bu konuda kimseye garanti vermez ve vermemelidir. Ajansın yükümlülüğü projenin ihtiyaç duyduğu kriterlere sahip kişileri marka tarafına sunmaktır. Bu kimi zaman çok güzel bir kadın, kimi zaman çocuk, kimi zamansa şişman biri olabilir. Burada amaç konsepte uygun ihtiyaçları belirlemek ve cevap vermektir.

EĞİTİMİN SONUNDA BELGE ALACAK MIYIM?

Eğitimi tamamladığınızda katılım belgesi ve başarı belgesi verilmektedir.

i
İstanbul | İzmir | Lefkoşa | New York